PCM1794ADB
Buy with confidence from Brilltron.com
PCM1794ADB is warrantied and traceable.| Part Number | PCM1794ADB |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DAC 24BIT STER 192KHZ 28-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V, 5V |
| Type | DAC, Audio |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Series | - |
| Sampling Rate (Per Second) | 200k |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Other Names | 296-33530-5 PCM1794ADB-ND |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | DAC, Audio 24 bit 200k I²S 28-SSOP |
| Data Interface | I²S |
| Base Part Number | PCM1794A |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply PCM1794ADB, use the request quote form to request PCM1794ADB pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCM1794ADB.The price and lead time for PCM1794ADB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PCM1794ADB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- PCM1794ADB
- PCM1794ADB data sheet
- PCM1794ADB datasheet
- PCM1794ADB pdf datasheet
- Download PCM1794ADB datasheet
- PCM1794ADB image
- PCM1794ADB part

