SN65HVD1781P
Buy with confidence from Brilltron.com
SN65HVD1781P is warrantied and traceable.| Part Number | SN65HVD1781P |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC TXRX RS485 FAULT-PROT 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3.15 V ~ 5.5 V |
| Type | Transceiver |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Series | - |
| Receiver Hysteresis | 50mV |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names | 296-24455-5 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 36 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | Half |
| Detailed Description | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-PDIP |
| Data Rate | 1Mbps |
| Base Part Number | SN65HVD1781 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN65HVD1781P, use the request quote form to request SN65HVD1781P pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN65HVD1781P.The price and lead time for SN65HVD1781P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN65HVD1781P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN65HVD1781P
- SN65HVD1781P data sheet
- SN65HVD1781P datasheet
- SN65HVD1781P pdf datasheet
- Download SN65HVD1781P datasheet
- SN65HVD1781P image
- SN65HVD1781P part

