SN65HVD30D
Buy with confidence from Brilltron.com
SN65HVD30D is warrantied and traceable.| Part Number | SN65HVD30D |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC RS485 DVR/RCVR 3.3V 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Type | Transceiver |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Receiver Hysteresis | 50mV |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names | 296-26346-5 SN65HVD30D-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | Full |
| Detailed Description | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-SOIC |
| Data Rate | 26Mbps |
| Base Part Number | SN65HVD30 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN65HVD30D, use the request quote form to request SN65HVD30D pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN65HVD30D.The price and lead time for SN65HVD30D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN65HVD30D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN65HVD30D
- SN65HVD30D data sheet
- SN65HVD30D datasheet
- SN65HVD30D pdf datasheet
- Download SN65HVD30D datasheet
- SN65HVD30D image
- SN65HVD30D part

