SN65HVS885PWPR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN65HVS885PWPR is warrantied and traceable.| Part Number | SN65HVS885PWPR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC SERIALIZER 1MBPS 28HTSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Output Type | Serial |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Inputs | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | Parallel |
| Function | Serializer |
| Detailed Description | 1Mbps Serializer 8 Input 1 Output 28-HTSSOP |
| Data Rate | 1Mbps |
| Base Part Number | SN65HVS885 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN65HVS885PWPR, use the request quote form to request SN65HVS885PWPR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN65HVS885PWPR.The price and lead time for SN65HVS885PWPR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN65HVS885PWPR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN65HVS885PWPR
- SN65HVS885PWPR data sheet
- SN65HVS885PWPR datasheet
- SN65HVS885PWPR pdf datasheet
- Download SN65HVS885PWPR datasheet
- SN65HVS885PWPR image
- SN65HVS885PWPR part

