SN65LVDS22PW
Buy with confidence from Brilltron.com
SN65LVDS22PW is warrantied and traceable.| Part Number | SN65LVDS22PW |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC MULTIPLEXER 1CH 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Type | Buffer, Multiplexer |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Signal Conditioning | - |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output | LVDS |
| Other Names | 296-12024-5 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 1 x 2:2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | LVDS |
| Detailed Description | Buffer, Multiplexer 1 x 2:2 Channel 250Mbps 16-TSSOP |
| Delay Time | 4.0ns |
| Data Rate (Max) | 250Mbps |
| Current - Supply | 13mA |
| Capacitance - Input | 3pF |
| Base Part Number | SN65LVDS22 |
| Applications | - |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN65LVDS22PW, use the request quote form to request SN65LVDS22PW pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN65LVDS22PW.The price and lead time for SN65LVDS22PW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN65LVDS22PW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN65LVDS22PW
- SN65LVDS22PW data sheet
- SN65LVDS22PW datasheet
- SN65LVDS22PW pdf datasheet
- Download SN65LVDS22PW datasheet
- SN65LVDS22PW image
- SN65LVDS22PW part

