SN74ABT8952DWR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74ABT8952DWR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74ABT8952DWR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC SCAN TEST DEVICE 28SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Supply Voltage | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Series | 74ABT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names | 296-29238-2 SN74ABT8952DWR-ND SN74ABT8952DWRE4 SN74ABT8952DWRE4-ND SN74ABT8952DWRG4 SN74ABT8952DWRG4-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Bits | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Logic Type | Scan Test Device with Registered Bus Transceiver |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Scan Test Device with Registered Bus Transceiver IC 28-SOIC |
| Base Part Number | 74ABT8952 |
Operation Guide
We can supply SN74ABT8952DWR, use the request quote form to request SN74ABT8952DWR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74ABT8952DWR.The price and lead time for SN74ABT8952DWR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74ABT8952DWR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74ABT8952DWR
- SN74ABT8952DWR data sheet
- SN74ABT8952DWR datasheet
- SN74ABT8952DWR pdf datasheet
- Download SN74ABT8952DWR datasheet
- SN74ABT8952DWR image
- SN74ABT8952DWR part

