SN74AHCT139DGVR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74AHCT139DGVR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74AHCT139DGVR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DUAL 2-4 DECOD/DEMUX 16TVSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Supplier Device Package | 16-TVSOP |
| Series | 74AHCT |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names | 296-4669-6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 2 |
| Detailed Description | Decoder/Demultiplexer 1 x 2:4 16-TVSOP |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Circuit | 1 x 2:4 |
| Base Part Number | 74AHCT139 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74AHCT139DGVR, use the request quote form to request SN74AHCT139DGVR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AHCT139DGVR.The price and lead time for SN74AHCT139DGVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AHCT139DGVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74AHCT139DGVR
- SN74AHCT139DGVR data sheet
- SN74AHCT139DGVR datasheet
- SN74AHCT139DGVR pdf datasheet
- Download SN74AHCT139DGVR datasheet
- SN74AHCT139DGVR image
- SN74AHCT139DGVR part

