SN74ALS518NSRE4
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74ALS518NSRE4 is warrantied and traceable.| Part Number | SN74ALS518NSRE4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Identity Comparator |
| Series | 74ALS |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Output Function | A=B |
| Output | Active High |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Bits | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 33ns @ 5V, 50pF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Magnitude Comparator 8 Bit Active High Output A=B 20-SO |
| Current - Output High, Low | 100µA, 24mA |
| Base Part Number | 74ALS518 |
Operation Guide
We can supply SN74ALS518NSRE4, use the request quote form to request SN74ALS518NSRE4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74ALS518NSRE4.The price and lead time for SN74ALS518NSRE4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74ALS518NSRE4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74ALS518NSRE4
- SN74ALS518NSRE4 data sheet
- SN74ALS518NSRE4 datasheet
- SN74ALS518NSRE4 pdf datasheet
- Download SN74ALS518NSRE4 datasheet
- SN74ALS518NSRE4 image
- SN74ALS518NSRE4 part

