SN74ALVCH16500DLR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74ALVCH16500DLR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74ALVCH16500DLR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 56-SSOP |
| Series | 74ALVCH |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names | 296-5230-6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 18-Bit |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Logic Type | Universal Bus Transceiver |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Universal Bus Transceiver 18-Bit 56-SSOP |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Part Number | 74ALVCH16500 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74ALVCH16500DLR, use the request quote form to request SN74ALVCH16500DLR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74ALVCH16500DLR.The price and lead time for SN74ALVCH16500DLR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74ALVCH16500DLR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74ALVCH16500DLR
- SN74ALVCH16500DLR data sheet
- SN74ALVCH16500DLR datasheet
- SN74ALVCH16500DLR pdf datasheet
- Download SN74ALVCH16500DLR datasheet
- SN74ALVCH16500DLR image
- SN74ALVCH16500DLR part

