SN74AUC1G19DBVR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74AUC1G19DBVR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74AUC1G19DBVR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DECODER/MUX 1OF2 SOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply | 0.8 V ~ 2.7 V |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Series | 74AUC |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Other Names | 296-17895-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 1 |
| Detailed Description | Decoder/Demultiplexer 1 x 1:2 SOT-23-6 |
| Current - Output High, Low | 9mA, 9mA |
| Circuit | 1 x 1:2 |
| Base Part Number | 74AUC1G19 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74AUC1G19DBVR, use the request quote form to request SN74AUC1G19DBVR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AUC1G19DBVR.The price and lead time for SN74AUC1G19DBVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AUC1G19DBVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74AUC1G19DBVR
- SN74AUC1G19DBVR data sheet
- SN74AUC1G19DBVR datasheet
- SN74AUC1G19DBVR pdf datasheet
- Download SN74AUC1G19DBVR datasheet
- SN74AUC1G19DBVR image
- SN74AUC1G19DBVR part

