SN74AUP1G32DBVT
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74AUP1G32DBVT is warrantied and traceable.| Part Number | SN74AUP1G32DBVT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC GATE OR 1CH 2-INP SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 0.8 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | 74AUP |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Other Names | 296-32261-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 6.4ns @ 3.3V, 30pF |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Logic Type | OR Gate |
| Logic Level - Low | 0.7 V ~ 0.9 V |
| Logic Level - High | 1.6 V ~ 2 V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | - |
| Detailed Description | OR Gate IC 1 Channel SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 500nA |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Base Part Number | 74AUP1G32 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74AUP1G32DBVT, use the request quote form to request SN74AUP1G32DBVT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AUP1G32DBVT.The price and lead time for SN74AUP1G32DBVT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AUP1G32DBVT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74AUP1G32DBVT
- SN74AUP1G32DBVT data sheet
- SN74AUP1G32DBVT datasheet
- SN74AUP1G32DBVT pdf datasheet
- Download SN74AUP1G32DBVT datasheet
- SN74AUP1G32DBVT image
- SN74AUP1G32DBVT part

