SN74CB3T3306DCUR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74CB3T3306DCUR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74CB3T3306DCUR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC 3.3V DUAL FET BUSSWTCH US8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Type | Bus Switch |
| Supplier Device Package | US8 |
| Series | 74CB |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Other Names | 296-15554-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 2 |
| Detailed Description | Bus Switch 1 x 1:1 US8 |
| Current - Output High, Low | - |
| Circuit | 1 x 1:1 |
| Base Part Number | 74CB3T3306 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74CB3T3306DCUR, use the request quote form to request SN74CB3T3306DCUR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CB3T3306DCUR.The price and lead time for SN74CB3T3306DCUR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CB3T3306DCUR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74CB3T3306DCUR
- SN74CB3T3306DCUR data sheet
- SN74CB3T3306DCUR datasheet
- SN74CB3T3306DCUR pdf datasheet
- Download SN74CB3T3306DCUR datasheet
- SN74CB3T3306DCUR image
- SN74CB3T3306DCUR part

