SN74CBT16212ADL
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74CBT16212ADL is warrantied and traceable.| Part Number | SN74CBT16212ADL |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC SWITCH BUS-EXCH 24BIT 56-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Bus FET Exchange Switch |
| Supplier Device Package | 56-SSOP |
| Series | 74CBT |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 1 |
| Detailed Description | Bus FET Exchange Switch 12 x 2:2 56-SSOP |
| Current - Output High, Low | - |
| Circuit | 12 x 2:2 |
| Base Part Number | 74CBT16212 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74CBT16212ADL, use the request quote form to request SN74CBT16212ADL pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CBT16212ADL.The price and lead time for SN74CBT16212ADL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CBT16212ADL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74CBT16212ADL
- SN74CBT16212ADL data sheet
- SN74CBT16212ADL datasheet
- SN74CBT16212ADL pdf datasheet
- Download SN74CBT16212ADL datasheet
- SN74CBT16212ADL image
- SN74CBT16212ADL part

