SN74CBTLV3253DRE4
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74CBTLV3253DRE4 is warrantied and traceable.| Part Number | SN74CBTLV3253DRE4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC MUX/DEMUX FET DL 1OF4 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Type | Multiplexer/Demultiplexer |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | 74CBTLV |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 1 |
| Detailed Description | Multiplexer/Demultiplexer 2 x 4:1 16-SOIC |
| Current - Output High, Low | - |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Base Part Number | 74CBTLV3253 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74CBTLV3253DRE4, use the request quote form to request SN74CBTLV3253DRE4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CBTLV3253DRE4.The price and lead time for SN74CBTLV3253DRE4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CBTLV3253DRE4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74CBTLV3253DRE4
- SN74CBTLV3253DRE4 data sheet
- SN74CBTLV3253DRE4 datasheet
- SN74CBTLV3253DRE4 pdf datasheet
- Download SN74CBTLV3253DRE4 datasheet
- SN74CBTLV3253DRE4 image
- SN74CBTLV3253DRE4 part

