SN74LV86ADGVR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74LV86ADGVR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74LV86ADGVR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC GATE XOR 4CH 2-INP 14TVSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 14-TVSOP |
| Series | 74LV |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 14-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names | 296-14321-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Circuits | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 8.8ns @ 5V, 50pF |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Logic Type | XOR (Exclusive OR) |
| Logic Level - Low | 0.5V |
| Logic Level - High | 1.5V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | - |
| Detailed Description | XOR (Exclusive OR) IC 4 Channel 14-TVSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 20µA |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Base Part Number | 74LV86 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74LV86ADGVR, use the request quote form to request SN74LV86ADGVR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LV86ADGVR.The price and lead time for SN74LV86ADGVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LV86ADGVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74LV86ADGVR
- SN74LV86ADGVR data sheet
- SN74LV86ADGVR datasheet
- SN74LV86ADGVR pdf datasheet
- Download SN74LV86ADGVR datasheet
- SN74LV86ADGVR image
- SN74LV86ADGVR part

