SN74LVC16374ADGGR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74LVC16374ADGGR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74LVC16374ADGGR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - On State | 2 |
| Type | D-Type |
| Timing | 24mA, 24mA |
| Shell Style | 1.65 V ~ 3.6 V |
| Series | 74LVC |
| RoHS Status | Tape & Reel (TR) |
| Polarization | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Output Function | Positive Edge |
| Output | Standard |
| Other Names | 296-13245-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number | SN74LVC16374ADGGR |
| Logic Level - Low | 5pF |
| Description | IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP |
| Current - Quiescent | 4.5ns @ 3.3V, 50pF |
| Current - Output High, Low | 8 |
| Baud Rates | 150MHz |
| Access Time | 20µA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74LVC16374ADGGR, use the request quote form to request SN74LVC16374ADGGR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC16374ADGGR.The price and lead time for SN74LVC16374ADGGR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC16374ADGGR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74LVC16374ADGGR
- SN74LVC16374ADGGR data sheet
- SN74LVC16374ADGGR datasheet
- SN74LVC16374ADGGR pdf datasheet
- Download SN74LVC16374ADGGR datasheet
- SN74LVC16374ADGGR image
- SN74LVC16374ADGGR part

