SN74LVC1G14YEPR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74LVC1G14YEPR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74LVC1G14YEPR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC INVERTER SCHMITT 1CH 5DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 5-DSBGA, 5-WCSP (1.4x0.9) |
| Series | 74LVC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 5-XFBGA, DSBGA |
| Other Names | 296-14362-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type | Inverter |
| Logic Level - Low | 0.39 V ~ 1.87 V |
| Logic Level - High | 1.16 V ~ 3.33 V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | Schmitt Trigger |
| Detailed Description | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger 5-DSBGA, 5-WCSP (1.4x0.9) |
| Current - Quiescent (Max) | 10µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Part Number | 74LVC1G14 |
Operation Guide
We can supply SN74LVC1G14YEPR, use the request quote form to request SN74LVC1G14YEPR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC1G14YEPR.The price and lead time for SN74LVC1G14YEPR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC1G14YEPR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74LVC1G14YEPR
- SN74LVC1G14YEPR data sheet
- SN74LVC1G14YEPR datasheet
- SN74LVC1G14YEPR pdf datasheet
- Download SN74LVC1G14YEPR datasheet
- SN74LVC1G14YEPR image
- SN74LVC1G14YEPR part

