SN74LVC1G3208YZTR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74LVC1G3208YZTR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74LVC1G3208YZTR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC SGL 3IN OR/AND GATE 6DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 6-DSBGA |
| Series | 74LVC |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-UFBGA, DSBGA |
| Output Type | Single-Ended |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs | 3 Input (2, 1) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Logic Type | AND/OR Gate |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | AND/OR Gate Configurable 1 Circuit 3 Input (2, 1) Input 6-DSBGA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Part Number | 74LVC1G3208 |
Operation Guide
We can supply SN74LVC1G3208YZTR, use the request quote form to request SN74LVC1G3208YZTR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC1G3208YZTR.The price and lead time for SN74LVC1G3208YZTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC1G3208YZTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74LVC1G3208YZTR
- SN74LVC1G3208YZTR data sheet
- SN74LVC1G3208YZTR datasheet
- SN74LVC1G3208YZTR pdf datasheet
- Download SN74LVC1G3208YZTR datasheet
- SN74LVC1G3208YZTR image
- SN74LVC1G3208YZTR part

