SN74LVC1G66DBVR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74LVC1G66DBVR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74LVC1G66DBVR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC SWITCH 1X1 SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 4.2ns, 5ns |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Other Names | 296-13253-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 10 Ohm |
| Number of Circuits | 1 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | 1 Circuit IC Switch 1:1 10 Ohm SOT-23-5 |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 100nA |
| Crosstalk | - |
| Charge Injection | - |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | - |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 6pF |
| Base Part Number | SN74LVC1G66 |
| -3db Bandwidth | 300MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74LVC1G66DBVR, use the request quote form to request SN74LVC1G66DBVR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC1G66DBVR.The price and lead time for SN74LVC1G66DBVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC1G66DBVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74LVC1G66DBVR
- SN74LVC1G66DBVR data sheet
- SN74LVC1G66DBVR datasheet
- SN74LVC1G66DBVR pdf datasheet
- Download SN74LVC1G66DBVR datasheet
- SN74LVC1G66DBVR image
- SN74LVC1G66DBVR part

