SN74LVC2G04DCKT
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74LVC2G04DCKT is warrantied and traceable.| Part Number | SN74LVC2G04DCKT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC INVERTER 2CH 2-INP SC70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Series | 74LVC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names | 296-26613-2 SN74LVC2G04DCKT-ND SN74LVC2G04DCKTE4 SN74LVC2G04DCKTE4-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.2ns @ 5V, 50pF |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Logic Type | Inverter |
| Logic Level - Low | 0.7 V ~ 0.8 V |
| Logic Level - High | 1.7 V ~ 2 V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | - |
| Detailed Description | Inverter IC 2 Channel SC-70-6 |
| Current - Quiescent (Max) | 10µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Part Number | 74LVC2G04 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74LVC2G04DCKT, use the request quote form to request SN74LVC2G04DCKT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC2G04DCKT.The price and lead time for SN74LVC2G04DCKT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC2G04DCKT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74LVC2G04DCKT
- SN74LVC2G04DCKT data sheet
- SN74LVC2G04DCKT datasheet
- SN74LVC2G04DCKT pdf datasheet
- Download SN74LVC2G04DCKT datasheet
- SN74LVC2G04DCKT image
- SN74LVC2G04DCKT part

