SN74LVC32373AZKER
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74LVC32373AZKER is warrantied and traceable.| Part Number | SN74LVC32373AZKER |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC 32BIT TRANSP D-TYP 96-BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 96-PBGA MICROSTAR (13.6x5.6) |
| Series | 74LVC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 96-LFBGA |
| Output Type | Tri-State |
| Other Names | 296-18813-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 4 |
| Detailed Description | D-Type Transparent Latch 4 Channel 8:8 IC Tri-State 96-PBGA MICROSTAR (13.6x5.6) |
| Delay Time - Propagation | 2.1ns |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Circuit | 8:8 |
| Base Part Number | 74LVC32373 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74LVC32373AZKER, use the request quote form to request SN74LVC32373AZKER pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC32373AZKER.The price and lead time for SN74LVC32373AZKER depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC32373AZKER.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74LVC32373AZKER
- SN74LVC32373AZKER data sheet
- SN74LVC32373AZKER datasheet
- SN74LVC32373AZKER pdf datasheet
- Download SN74LVC32373AZKER datasheet
- SN74LVC32373AZKER image
- SN74LVC32373AZKER part

