SN74LVTH652NSR
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74LVTH652NSR is warrantied and traceable.| Part Number | SN74LVTH652NSR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC TRANSCVR NON-INVERT 3.6V 24SO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 24-SO |
| Series | 74LVTH |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Output Type | 3-State |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | - |
| Detailed Description | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element 3-State Output 24-SO |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Base Part Number | 74LVTH652 |
Operation Guide
We can supply SN74LVTH652NSR, use the request quote form to request SN74LVTH652NSR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVTH652NSR.The price and lead time for SN74LVTH652NSR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVTH652NSR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74LVTH652NSR
- SN74LVTH652NSR data sheet
- SN74LVTH652NSR datasheet
- SN74LVTH652NSR pdf datasheet
- Download SN74LVTH652NSR datasheet
- SN74LVTH652NSR image
- SN74LVTH652NSR part

