SN74V293PZAEP
Buy with confidence from Brilltron.com
SN74V293PZAEP is warrantied and traceable.| Part Number | SN74V293PZAEP |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC SYNC FIFO 65536X18 80QFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 3.45V |
| Supplier Device Package | 80-LQFP (14x14) |
| Series | 74V |
| Retransmit Capability | Yes |
| Programmable Flags Support | Yes |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Other Names | 296-22403 V62/03639-04XE |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 4 (72 Hours) |
| Memory Size | 1.125M (64K x 18)(128K x 9) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 42 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Function | Synchronous |
| FWFT Support | Yes |
| Expansion Type | Depth, Width |
| Data Rate | 133MHz |
| Current - Supply (Max) | 35mA |
| Bus Directional | Uni-Directional |
| Base Part Number | 74V293 |
| Access Time | 5ns |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN74V293PZAEP, use the request quote form to request SN74V293PZAEP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74V293PZAEP.The price and lead time for SN74V293PZAEP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74V293PZAEP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN74V293PZAEP
- SN74V293PZAEP data sheet
- SN74V293PZAEP datasheet
- SN74V293PZAEP pdf datasheet
- Download SN74V293PZAEP datasheet
- SN74V293PZAEP image
- SN74V293PZAEP part

