SN75C3223EDW
Buy with confidence from Brilltron.com
SN75C3223EDW is warrantied and traceable.| Part Number | SN75C3223EDW |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC LINE DRVR/RCVR RS-232 20-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type | Transceiver |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Series | - |
| Receiver Hysteresis | 500mV |
| Protocol | RS232 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | Full |
| Detailed Description | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SOIC |
| Data Rate | 1Mbps |
| Base Part Number | SN75C3223E |
Operation Guide
We can supply SN75C3223EDW, use the request quote form to request SN75C3223EDW pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN75C3223EDW.The price and lead time for SN75C3223EDW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN75C3223EDW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN75C3223EDW
- SN75C3223EDW data sheet
- SN75C3223EDW datasheet
- SN75C3223EDW pdf datasheet
- Download SN75C3223EDW datasheet
- SN75C3223EDW image
- SN75C3223EDW part

