SN75LVDT388ADBT
Buy with confidence from Brilltron.com
SN75LVDT388ADBT is warrantied and traceable.| Part Number | SN75LVDT388ADBT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC RECEIVER LVDS 8CHAN 38TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Type | Receiver |
| Supplier Device Package | 38-TSSOP |
| Series | - |
| Protocol | LVDS |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names | 296-26671-5 SN75LVDT388ADBT-ND |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers | 0/8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | - |
| Detailed Description | 0/8 Receiver LVDS 38-TSSOP |
| Data Rate | 200Mbps |
| Base Part Number | 75LVDT388 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SN75LVDT388ADBT, use the request quote form to request SN75LVDT388ADBT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN75LVDT388ADBT.The price and lead time for SN75LVDT388ADBT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN75LVDT388ADBT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- SN75LVDT388ADBT
- SN75LVDT388ADBT data sheet
- SN75LVDT388ADBT datasheet
- SN75LVDT388ADBT pdf datasheet
- Download SN75LVDT388ADBT datasheet
- SN75LVDT388ADBT image
- SN75LVDT388ADBT part

