TAS5412TPHDRQ1
Buy with confidence from Brilltron.com
TAS5412TPHDRQ1 is warrantied and traceable.| Part Number | TAS5412TPHDRQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DIGITAL AMP 2CH AUTO 64-TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 6 V ~ 26.5 V |
| Type | Class D |
| Supplier Device Package | 64-HTQFP (14x14) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 64-TQFP Exposed Pad |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names | 296-37095-6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 79W x 2 @ 4 Ohm, 50W x 2 @ 2 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | Depop, Differential Inputs, Mute, Short-Circuit Protection, Standby |
| Detailed Description | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 64-HTQFP (14x14) |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TAS5412TPHDRQ1, use the request quote form to request TAS5412TPHDRQ1 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TAS5412TPHDRQ1.The price and lead time for TAS5412TPHDRQ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TAS5412TPHDRQ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TAS5412TPHDRQ1
- TAS5412TPHDRQ1 data sheet
- TAS5412TPHDRQ1 datasheet
- TAS5412TPHDRQ1 pdf datasheet
- Download TAS5412TPHDRQ1 datasheet
- TAS5412TPHDRQ1 image
- TAS5412TPHDRQ1 part

