TLC084CDRG4
Buy with confidence from Brilltron.com
TLC084CDRG4 is warrantied and traceable.| Part Number | TLC084CDRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP GP 10MHZ 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 16 V, ±2.25 V ~ 8 V |
| Voltage - Input Offset | 390µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Slew Rate | 19 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 10MHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOIC |
| Current - Supply | 1.9mA |
| Current - Output / Channel | 57mA |
| Current - Input Bias | 2pA |
| Base Part Number | TLC084 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TLC084CDRG4, use the request quote form to request TLC084CDRG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLC084CDRG4.The price and lead time for TLC084CDRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLC084CDRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TLC084CDRG4
- TLC084CDRG4 data sheet
- TLC084CDRG4 datasheet
- TLC084CDRG4 pdf datasheet
- Download TLC084CDRG4 datasheet
- TLC084CDRG4 image
- TLC084CDRG4 part

