TLE2072QDRG4Q1
Buy with confidence from Brilltron.com
TLE2072QDRG4Q1 is warrantied and traceable.| Part Number | TLE2072QDRG4Q1 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP JFET 10MHZ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 38 V, ±2.25 V ~ 19 V |
| Voltage - Input Offset | 1.1mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Slew Rate | 45 V/µs |
| Series | Automotive, AEC-Q100, Excalibur™ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 10MHz |
| Detailed Description | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-SOIC |
| Current - Supply | 3.1mA |
| Current - Output / Channel | 48mA |
| Current - Input Bias | 20pA |
| Base Part Number | TLE2072 |
| Amplifier Type | J-FET |
Operation Guide
We can supply TLE2072QDRG4Q1, use the request quote form to request TLE2072QDRG4Q1 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLE2072QDRG4Q1.The price and lead time for TLE2072QDRG4Q1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLE2072QDRG4Q1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TLE2072QDRG4Q1
- TLE2072QDRG4Q1 data sheet
- TLE2072QDRG4Q1 datasheet
- TLE2072QDRG4Q1 pdf datasheet
- Download TLE2072QDRG4Q1 datasheet
- TLE2072QDRG4Q1 image
- TLE2072QDRG4Q1 part

