TLV320AIC1107PW
Buy with confidence from Brilltron.com
TLV320AIC1107PW is warrantied and traceable.| Part Number | TLV320AIC1107PW |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC PCM CODEC PROG MICAMP 20TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Type | PCM |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Sigma Delta | Yes |
| Series | - |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Resolution (Bits) | 13 b |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names | 296-34471-5 TLV320AIC1107PW-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Detailed Description | PCM Interface 13 b PCM Audio Interface 20-TSSOP |
| Data Interface | PCM Audio Interface |
| Base Part Number | TLV320AIC1107 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TLV320AIC1107PW, use the request quote form to request TLV320AIC1107PW pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV320AIC1107PW.The price and lead time for TLV320AIC1107PW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV320AIC1107PW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TLV320AIC1107PW
- TLV320AIC1107PW data sheet
- TLV320AIC1107PW datasheet
- TLV320AIC1107PW pdf datasheet
- Download TLV320AIC1107PW datasheet
- TLV320AIC1107PW image
- TLV320AIC1107PW part

