TLVH431BIDCKRE4
Buy with confidence from Brilltron.com
TLVH431BIDCKRE4 is warrantied and traceable.| Part Number | TLVH431BIDCKRE4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC VREF SHUNT ADJ SC70 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.24V |
| Voltage - Output (Max) | 18V |
| Voltage - Input | - |
| Tolerance | ±0.5% |
| Temperature Coefficient | - |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Series | - |
| Reference Type | Shunt |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Shunt Voltage Reference IC 18V ±0.5% 70mA SC-70-6 |
| Current - Supply | - |
| Current - Output | 70mA |
| Current - Cathode | 100µA |
| Base Part Number | TLVH431B |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TLVH431BIDCKRE4, use the request quote form to request TLVH431BIDCKRE4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLVH431BIDCKRE4.The price and lead time for TLVH431BIDCKRE4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLVH431BIDCKRE4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TLVH431BIDCKRE4
- TLVH431BIDCKRE4 data sheet
- TLVH431BIDCKRE4 datasheet
- TLVH431BIDCKRE4 pdf datasheet
- Download TLVH431BIDCKRE4 datasheet
- TLVH431BIDCKRE4 image
- TLVH431BIDCKRE4 part

