TLVH432BCDBZR
Buy with confidence from Brilltron.com
TLVH432BCDBZR is warrantied and traceable.| Part Number | TLVH432BCDBZR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.24V |
| Voltage - Output (Max) | 18V |
| Voltage - Input | - |
| Tolerance | ±0.5% |
| Temperature Coefficient | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Reference Type | Shunt |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output Type | Adjustable |
| Other Names | 296-17979-2 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Shunt Voltage Reference IC 18V ±0.5% 70mA SOT-23-3 |
| Current - Supply | - |
| Current - Output | 70mA |
| Current - Cathode | 100µA |
| Base Part Number | TLVH432B |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TLVH432BCDBZR, use the request quote form to request TLVH432BCDBZR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLVH432BCDBZR.The price and lead time for TLVH432BCDBZR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLVH432BCDBZR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TLVH432BCDBZR
- TLVH432BCDBZR data sheet
- TLVH432BCDBZR datasheet
- TLVH432BCDBZR pdf datasheet
- Download TLVH432BCDBZR datasheet
- TLVH432BCDBZR image
- TLVH432BCDBZR part

