TMP102AQDRLRQ1
Buy with confidence from Brilltron.com
TMP102AQDRLRQ1 is warrantied and traceable.| Part Number | TMP102AQDRLRQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | SENSOR DIGITAL -40C-125C 6SOT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 1.4 V ~ 3.6 V |
| Test Condition | -25°C ~ 85°C (-40°C ~ 125°C) |
| Supplier Device Package | 6-SOT |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 125°C |
| Resolution | 11 b |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Output Type | I²C/SMBus |
| Other Names | 296-40676-2 TMP102AQDRLRQ1-ND |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | One-Shot, Output Switch, Shutdown Mode |
| Detailed Description | Temperature Sensor Digital, Local -40°C ~ 125°C 11 b 6-SOT |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TMP102AQDRLRQ1, use the request quote form to request TMP102AQDRLRQ1 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMP102AQDRLRQ1.The price and lead time for TMP102AQDRLRQ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMP102AQDRLRQ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TMP102AQDRLRQ1
- TMP102AQDRLRQ1 data sheet
- TMP102AQDRLRQ1 datasheet
- TMP102AQDRLRQ1 pdf datasheet
- Download TMP102AQDRLRQ1 datasheet
- TMP102AQDRLRQ1 image
- TMP102AQDRLRQ1 part

