TMS320C6747DZKBT3R
Buy with confidence from Brilltron.com
TMS320C6747DZKBT3R is warrantied and traceable.| Part Number | TMS320C6747DZKBT3R |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DSP FIX/FLOAT POINT 256BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 1.20V |
| Type | Fixed/Floating Point |
| Supplier Device Package | 256-BGA (17x17) |
| Series | TMS320C674x |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 256-BGA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| On-Chip RAM | 448kB |
| Non-Volatile Memory | External |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | EBI/EMI, Ethernet MAC, Host Interface, I²C, McASP, SPI, UART, USB |
| Clock Rate | 375MHz |
| Base Part Number | TMS320C6747 |
Operation Guide
We can supply TMS320C6747DZKBT3R, use the request quote form to request TMS320C6747DZKBT3R pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMS320C6747DZKBT3R.The price and lead time for TMS320C6747DZKBT3R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMS320C6747DZKBT3R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TMS320C6747DZKBT3R
- TMS320C6747DZKBT3R data sheet
- TMS320C6747DZKBT3R datasheet
- TMS320C6747DZKBT3R pdf datasheet
- Download TMS320C6747DZKBT3R datasheet
- TMS320C6747DZKBT3R image
- TMS320C6747DZKBT3R part

