TMS320LBC57PBK80
Buy with confidence from Brilltron.com
TMS320LBC57PBK80 is warrantied and traceable.| Part Number | TMS320LBC57PBK80 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DSP 128-LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 3.30V |
| Type | Fixed Point |
| Supplier Device Package | 128-LQFP (14x14) |
| Series | TMS320C5x |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 128-LQFP |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| On-Chip RAM | 14kB |
| Non-Volatile Memory | ROM (64 kB) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | BSP, HPI, SSP |
| Clock Rate | 80MHz |
| Base Part Number | TMS320LBC57 |
Operation Guide
We can supply TMS320LBC57PBK80, use the request quote form to request TMS320LBC57PBK80 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMS320LBC57PBK80.The price and lead time for TMS320LBC57PBK80 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMS320LBC57PBK80.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TMS320LBC57PBK80
- TMS320LBC57PBK80 data sheet
- TMS320LBC57PBK80 datasheet
- TMS320LBC57PBK80 pdf datasheet
- Download TMS320LBC57PBK80 datasheet
- TMS320LBC57PBK80 image
- TMS320LBC57PBK80 part

