TPA0211DGNG4
Buy with confidence from Brilltron.com
TPA0211DGNG4 is warrantied and traceable.| Part Number | TPA0211DGNG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 2W MONO 8MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Class AB |
| Supplier Device Package | 8-MSOP-PowerPad |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Output Type | 1-Channel (Mono) with Mono Headphones |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 2W x 1 @ 4 Ohm; 92mW x 1 @ 32 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | Depop, Shutdown |
| Detailed Description | Amplifier IC 1-Channel (Mono) with Mono Headphones Class AB 8-MSOP-PowerPad |
| Base Part Number | TPA0211 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPA0211DGNG4, use the request quote form to request TPA0211DGNG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA0211DGNG4.The price and lead time for TPA0211DGNG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA0211DGNG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPA0211DGNG4
- TPA0211DGNG4 data sheet
- TPA0211DGNG4 datasheet
- TPA0211DGNG4 pdf datasheet
- Download TPA0211DGNG4 datasheet
- TPA0211DGNG4 image
- TPA0211DGNG4 part

