TPA2038D1YFFT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPA2038D1YFFT is warrantied and traceable.| Part Number | TPA2038D1YFFT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC AMP AUDIO 3.2W MONO D 9DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Class D |
| Supplier Device Package | 9-DSBGA (1.2x1.3) |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 9-UFBGA, DSBGA |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 3.24W x 1 @ 4 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | Depop, Differential Inputs, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Detailed Description | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 9-DSBGA (1.2x1.3) |
| Base Part Number | TPA2038 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPA2038D1YFFT, use the request quote form to request TPA2038D1YFFT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA2038D1YFFT.The price and lead time for TPA2038D1YFFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA2038D1YFFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPA2038D1YFFT
- TPA2038D1YFFT data sheet
- TPA2038D1YFFT datasheet
- TPA2038D1YFFT pdf datasheet
- Download TPA2038D1YFFT datasheet
- TPA2038D1YFFT image
- TPA2038D1YFFT part

