TPA3101D2RGZT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPA3101D2RGZT is warrantied and traceable.| Part Number | TPA3101D2RGZT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 10W STER 48VQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 10 V ~ 26 V |
| Type | Class D |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7x7) |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names | TPA3101D2RGZTG4 TPA3101D2RGZTG4-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 10W x 2 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | Differential Inputs, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Detailed Description | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 48-VQFN (7x7) |
| Base Part Number | TPA3101 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPA3101D2RGZT, use the request quote form to request TPA3101D2RGZT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA3101D2RGZT.The price and lead time for TPA3101D2RGZT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA3101D2RGZT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPA3101D2RGZT
- TPA3101D2RGZT data sheet
- TPA3101D2RGZT datasheet
- TPA3101D2RGZT pdf datasheet
- Download TPA3101D2RGZT datasheet
- TPA3101D2RGZT image
- TPA3101D2RGZT part

