TPS22963CYZPT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS22963CYZPT is warrantied and traceable.| Part Number | TPS22963CYZPT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC LOAD SWITCH ULTRA LOW 6-DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Voltage - Load | 1 V ~ 5.5 V |
| Switch Type | General Purpose |
| Supplier Device Package | 6-DSBGA |
| Series | - |
| Rds On (Typ) | 13.3 mOhm |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 6-XFBGA, DSBGA |
| Output Type | N-Channel |
| Output Configuration | High Side |
| Other Names | 296-39360-6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | On/Off |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection | Reverse Current |
| Current - Output (Max) | 3A |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS22963CYZPT, use the request quote form to request TPS22963CYZPT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS22963CYZPT.The price and lead time for TPS22963CYZPT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS22963CYZPT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS22963CYZPT
- TPS22963CYZPT data sheet
- TPS22963CYZPT datasheet
- TPS22963CYZPT pdf datasheet
- Download TPS22963CYZPT datasheet
- TPS22963CYZPT image
- TPS22963CYZPT part

