TPS3125G15DBVRG4
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS3125G15DBVRG4 is warrantied and traceable.| Part Number | TPS3125G15DBVRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC 1.4V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Threshold | 1.4V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 100 ms Minimum |
| Reset | Active High/Active Low |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 |
| Base Part Number | TPS3125G15 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS3125G15DBVRG4, use the request quote form to request TPS3125G15DBVRG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS3125G15DBVRG4.The price and lead time for TPS3125G15DBVRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS3125G15DBVRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS3125G15DBVRG4
- TPS3125G15DBVRG4 data sheet
- TPS3125G15DBVRG4 datasheet
- TPS3125G15DBVRG4 pdf datasheet
- Download TPS3125G15DBVRG4 datasheet
- TPS3125G15DBVRG4 image
- TPS3125G15DBVRG4 part

