TPS3808G12DBVR
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS3808G12DBVR is warrantied and traceable.| Part Number | TPS3808G12DBVR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC VOLT SUPERVISOR 1.2V SOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Threshold | 1.12V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Series | - |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Other Names | 296-17190-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-6 |
| Base Part Number | TPS3808G12 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS3808G12DBVR, use the request quote form to request TPS3808G12DBVR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS3808G12DBVR.The price and lead time for TPS3808G12DBVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS3808G12DBVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS3808G12DBVR
- TPS3808G12DBVR data sheet
- TPS3808G12DBVR datasheet
- TPS3808G12DBVR pdf datasheet
- Download TPS3808G12DBVR datasheet
- TPS3808G12DBVR image
- TPS3808G12DBVR part

