TPS3820-50DBVT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS3820-50DBVT is warrantied and traceable.| Part Number | TPS3820-50DBVT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC 4.55V SUPPLY MONITOR SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Threshold | 4.55V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 15 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Other Names | 296-2635-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 |
| Base Part Number | TPS3820-50 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS3820-50DBVT, use the request quote form to request TPS3820-50DBVT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS3820-50DBVT.The price and lead time for TPS3820-50DBVT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS3820-50DBVT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS3820-50DBVT
- TPS3820-50DBVT data sheet
- TPS3820-50DBVT datasheet
- TPS3820-50DBVT pdf datasheet
- Download TPS3820-50DBVT datasheet
- TPS3820-50DBVT image
- TPS3820-50DBVT part

