TPS3825-50DBVRG4
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS3825-50DBVRG4 is warrantied and traceable.| Part Number | TPS3825-50DBVRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC 5.0V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Threshold | 4.55V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 120 ms Minimum |
| Reset | Active High |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 |
| Base Part Number | TPS3825-50 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS3825-50DBVRG4, use the request quote form to request TPS3825-50DBVRG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS3825-50DBVRG4.The price and lead time for TPS3825-50DBVRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS3825-50DBVRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS3825-50DBVRG4
- TPS3825-50DBVRG4 data sheet
- TPS3825-50DBVRG4 datasheet
- TPS3825-50DBVRG4 pdf datasheet
- Download TPS3825-50DBVRG4 datasheet
- TPS3825-50DBVRG4 image
- TPS3825-50DBVRG4 part

