TPS3838K33DRVT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS3838K33DRVT is warrantied and traceable.| Part Number | TPS3838K33DRVT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC 2.93V NANOPWR MON 6SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Threshold | 2.93V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | 6-WSON (2x2) |
| Series | - |
| Reset Timeout | 100 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 6-WDFN Exposed Pad |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Other Names | 296-32485-6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-WSON (2x2) |
| Base Part Number | TPS3838K33 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS3838K33DRVT, use the request quote form to request TPS3838K33DRVT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS3838K33DRVT.The price and lead time for TPS3838K33DRVT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS3838K33DRVT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS3838K33DRVT
- TPS3838K33DRVT data sheet
- TPS3838K33DRVT datasheet
- TPS3838K33DRVT pdf datasheet
- Download TPS3838K33DRVT datasheet
- TPS3838K33DRVT image
- TPS3838K33DRVT part

