TPS3847108DBVT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS3847108DBVT is warrantied and traceable.| Part Number | TPS3847108DBVT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | SUPERVISORY CIRCUITS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Threshold | 10.8V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 4.5 ms Typical |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS3847108DBVT, use the request quote form to request TPS3847108DBVT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS3847108DBVT.The price and lead time for TPS3847108DBVT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS3847108DBVT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS3847108DBVT
- TPS3847108DBVT data sheet
- TPS3847108DBVT datasheet
- TPS3847108DBVT pdf datasheet
- Download TPS3847108DBVT datasheet
- TPS3847108DBVT image
- TPS3847108DBVT part

