TPS5140PAGRG4
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS5140PAGRG4 is warrantied and traceable.| Part Number | TPS5140PAGRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DC/DC CNTRLR QUAD OUT 64-TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Output | Adj to 1.2V |
| Voltage - Input | 4.5 V ~ 28 V |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10x10) |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 64-TQFP |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Number of Outputs | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | - Controller, Notebook Power System Voltage Regulator IC 4 Output 64-TQFP (10x10) |
| Base Part Number | TPS5140 |
| Applications | Controller, Notebook Power System |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS5140PAGRG4, use the request quote form to request TPS5140PAGRG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS5140PAGRG4.The price and lead time for TPS5140PAGRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS5140PAGRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS5140PAGRG4
- TPS5140PAGRG4 data sheet
- TPS5140PAGRG4 datasheet
- TPS5140PAGRG4 pdf datasheet
- Download TPS5140PAGRG4 datasheet
- TPS5140PAGRG4 image
- TPS5140PAGRG4 part

