TPS61121PW
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS61121PW is warrantied and traceable.| Part Number | TPS61121PW |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC BOOST CONV DUAL-OUT 16-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names | 296-13519-5 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Handheld/Mobile Devices PMIC 16-TSSOP |
| Current - Supply | 10µA |
| Base Part Number | TPS61121 |
| Applications | Handheld/Mobile Devices |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS61121PW, use the request quote form to request TPS61121PW pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS61121PW.The price and lead time for TPS61121PW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS61121PW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS61121PW
- TPS61121PW data sheet
- TPS61121PW datasheet
- TPS61121PW pdf datasheet
- Download TPS61121PW datasheet
- TPS61121PW image
- TPS61121PW part

