TPS62679ZYFMT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS62679ZYFMT is warrantied and traceable.| Part Number | TPS62679ZYFMT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC REG BUCK 1.26V 0.5A 6DSLGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.26V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Voltage - Input (Min) | 2.3V |
| Voltage - Input (Max) | 4.8V |
| Topology | Buck |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Supplier Device Package | 6-DSLGA |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-XFLGA, DSLGA |
| Output Type | Fixed |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Function | Step-Down |
| Frequency - Switching | 5.45MHz |
| Detailed Description | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.26V 1 Output 500mA 6-XFLGA, DSLGA |
| Current - Output | 500mA |
| Base Part Number | TPS62679 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS62679ZYFMT, use the request quote form to request TPS62679ZYFMT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS62679ZYFMT.The price and lead time for TPS62679ZYFMT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS62679ZYFMT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS62679ZYFMT
- TPS62679ZYFMT data sheet
- TPS62679ZYFMT datasheet
- TPS62679ZYFMT pdf datasheet
- Download TPS62679ZYFMT datasheet
- TPS62679ZYFMT image
- TPS62679ZYFMT part

