TPS62732DRYT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS62732DRYT is warrantied and traceable.| Part Number | TPS62732DRYT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DCDC CONV BUCK SYNC 6SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Output | 1.9V |
| Voltage - Input | 1.9 V ~ 3.9 V |
| Supplier Device Package | 6-SON (1.45x1) |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Other Names | 296-35637-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | - Converter, Bluetooth (BLT) Voltage Regulator IC 1 Output 6-SON (1.45x1) |
| Base Part Number | TPS62732 |
| Applications | Converter, Bluetooth (BLT) |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS62732DRYT, use the request quote form to request TPS62732DRYT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS62732DRYT.The price and lead time for TPS62732DRYT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS62732DRYT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS62732DRYT
- TPS62732DRYT data sheet
- TPS62732DRYT datasheet
- TPS62732DRYT pdf datasheet
- Download TPS62732DRYT datasheet
- TPS62732DRYT image
- TPS62732DRYT part

