TPS65054RSMT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPS65054RSMT is warrantied and traceable.| Part Number | TPS65054RSMT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC PWR MGMT 6CH W/4 LDO 32VQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 1.5 V ~ 6 V |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (4x4) |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names | 296-21560-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Mobile/OMAP™ PMIC 32-VQFN (4x4) |
| Current - Supply | 1.25mA |
| Base Part Number | TPS65054 |
| Applications | Mobile/OMAP™ |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPS65054RSMT, use the request quote form to request TPS65054RSMT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS65054RSMT.The price and lead time for TPS65054RSMT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS65054RSMT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPS65054RSMT
- TPS65054RSMT data sheet
- TPS65054RSMT datasheet
- TPS65054RSMT pdf datasheet
- Download TPS65054RSMT datasheet
- TPS65054RSMT image
- TPS65054RSMT part

