TRSF3232IDBG4
Buy with confidence from Brilltron.com
TRSF3232IDBG4 is warrantied and traceable.| Part Number | TRSF3232IDBG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type | Transceiver |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Series | - |
| Receiver Hysteresis | 300mV |
| Protocol | RS232 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | Full |
| Detailed Description | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SSOP |
| Data Rate | 1Mbps |
| Base Part Number | TRSF3232 |
Operation Guide
We can supply TRSF3232IDBG4, use the request quote form to request TRSF3232IDBG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TRSF3232IDBG4.The price and lead time for TRSF3232IDBG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TRSF3232IDBG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TRSF3232IDBG4
- TRSF3232IDBG4 data sheet
- TRSF3232IDBG4 datasheet
- TRSF3232IDBG4 pdf datasheet
- Download TRSF3232IDBG4 datasheet
- TRSF3232IDBG4 image
- TRSF3232IDBG4 part

